Verdiğimiz hizmetler konusunda pazarlama eğitimi almak gerekir mi?
Thread poster: Handan Ceyhan
Handan Ceyhan
Handan Ceyhan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 18:39
English to Turkish
+ ...
Apr 28

Arkadaşlar,

Geçenlerde LinkedIn'de bir gönderiyle karşılaştım. Bu gönderide çevirmene ihtiyaç duyacağı pazarlama stratejilerinin öğretileceği belirtiliyor.
Siz verdiğiniz hizmetler için pazarlama taktikleri üzerine bir eğitim aldınız mı? Almayı düşünüyor musunuz? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

LinkedIn'deki abinin paylaştığı linki aşağıda bulabilirsiniz. Bana rakamlar uçuk geldi
... See more
Arkadaşlar,

Geçenlerde LinkedIn'de bir gönderiyle karşılaştım. Bu gönderide çevirmene ihtiyaç duyacağı pazarlama stratejilerinin öğretileceği belirtiliyor.
Siz verdiğiniz hizmetler için pazarlama taktikleri üzerine bir eğitim aldınız mı? Almayı düşünüyor musunuz? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

LinkedIn'deki abinin paylaştığı linki aşağıda bulabilirsiniz. Bana rakamlar uçuk geldi biraz.

Link: https://www.liontranslationacademy.com/7e97fad8-a25a-4c12-83df-f3203c3cf8de?subscriber=00a33f60ed307aea8c9580f4ed2fa881632da65eb3340a510d2d62691ed914b7

Marketing ile ilgili her türlü bilgiyi paylaşırsanız çok sevinirim.

Sevgiler
Collapse

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Marketing Apr 28

Verdiğiniz linklere baktım. Çevirmenlere pazarlama eğitimi veren bir kişinin kendi verdiği eğitimin pazarlama boyutuna odaklanması bence hiç şaşırtıcı değil. Ben bir çevirmen olarak pazarlama konusunda kendimi geliştirmek istesem, bu bedelleri ödemek yerine çok daha uygun fiyatlara kitaplar almayı tercih ederdim.

Orijinal Amerikan Amazon web sitesi (amazon.com) kitap yönünden aşırı derecede zengin ve de kitap fiyatları eğitim fiyatlarından çok daha uyg
... See more
Verdiğiniz linklere baktım. Çevirmenlere pazarlama eğitimi veren bir kişinin kendi verdiği eğitimin pazarlama boyutuna odaklanması bence hiç şaşırtıcı değil. Ben bir çevirmen olarak pazarlama konusunda kendimi geliştirmek istesem, bu bedelleri ödemek yerine çok daha uygun fiyatlara kitaplar almayı tercih ederdim.

Orijinal Amerikan Amazon web sitesi (amazon.com) kitap yönünden aşırı derecede zengin ve de kitap fiyatları eğitim fiyatlarından çok daha uygun. Ben sürekli Amazon'dan Ingilizce kitaplar alırım, hala da yolda olan birtakım kitaplarım var. Aşırı abartmadığınız takdirde 7 - 8 kitap gümrüksüz Türkiye'ye geliyor ve adresinize teslim ediliyor. Sadece kargo ücreti biraz fazla oluyor ama bu kitapları Türkiye'de asla satın alamayacağınızı düşünürsek buna değiyor.

Amazon'da bir arama kutusu var, en solda pull-down menüde "books" seçip kutucuğa marketing translator gibi sözcükler yazarsanız (veya dilediğiniz sözcüğü) Amazon'un hünerli arama motoru size bu konudaki tüm kitapları listeliyor. Ben bunu senelerdir yapıp bol bol kitap alıyorum. Öneririm, bence denemeye değer.

Örnekler:

https://www.amazon.com/Your-Ticket-Explore-Preparation-Translator/dp/1739492900/ref=sr_1_2?crid=12WJUW1CIEMDL&dib=eyJ2IjoiMSJ9.4LEbE_fPy96-XNGyws1BKxr3xzRwFgPOgQGfu_vcTuH5xK_KleMaveV8jklUkXiqZKdWJ8AFdQYg6X7fpKItTy55g1c0d23gIn8wkG8OeQ8M49I1H_BUWUrTGuCNkq7yQhdFd-pb9wQWGugL2VftYmCiT7UOoaJauxqu-EDni3jf13sNlmN-0G0piu_wrMQTDdX_Xt9nmYH6T_d5qZg1-nquVSqDZ2pBtDfuRhz-MOY.vvTVaGDyapQME-nMq4GA5HzO0Pb88H4MC3Nt4Cgb_M4&dib_tag=se&keywords=translator%20marketing&qid=1714331334&s=books&sprefix=translator%20marketing,stripbooks-intl-ship,198&sr=1-2

https://www.amazon.com/Finding-Marketing-Translation-Agencies-Translators/dp/1978136641/ref=sr_1_6?crid=12WJUW1CIEMDL&dib=eyJ2IjoiMSJ9.4LEbE_fPy96-XNGyws1BKxr3xzRwFgPOgQGfu_vcTuH5xK_KleMaveV8jklUkXiqZKdWJ8AFdQYg6X7fpKItTy55g1c0d23gIn8wkG8OeQ8M49I1H_BUWUrTGuCNkq7yQhdFd-pb9wQWGugL2VftYmCiT7UOoaJauxqu-EDni3jf13sNlmN-0G0piu_wrMQTDdX_Xt9nmYH6T_d5qZg1-nquVSqDZ2pBtDfuRhz-MOY.vvTVaGDyapQME-nMq4GA5HzO0Pb88H4MC3Nt4Cgb_M4&dib_tag=se&keywords=translator%20marketing&qid=1714331334&s=books&sprefix=translator%20marketing,stripbooks-intl-ship,198&sr=1-6

[Edited at 2024-04-28 19:16 GMT]

[Edited at 2024-04-28 19:17 GMT]
Collapse

Oytun Özcan
Oytun Özcan  Identity Verified
Türkiye
Member (Apr 2024)
English to Turkish
+ ...
- Apr 29

İş hacminizi genişletmeye ihtiyacınız varsa pazarlama eğitimi almak şüphesiz ki fayda sağlayacaktır. Fakat bu eğitimi sunan kişilerin yetkinliklerinin ne olduğunu öğrenmek, eğitimi alan kişilere ne faydalar sağladıklarını araştırmak önemli.

Atıl Bey'in de dediği gibi bu konuda kitap olarak (ve hatta YouTube'da video olarak) sayısız kaynak mevcut. Bu konuda eğitim alırken amaç sadece verilen hizmetlere odaklanmak olmamalı; pazarlama teknikleri birçok
... See more
İş hacminizi genişletmeye ihtiyacınız varsa pazarlama eğitimi almak şüphesiz ki fayda sağlayacaktır. Fakat bu eğitimi sunan kişilerin yetkinliklerinin ne olduğunu öğrenmek, eğitimi alan kişilere ne faydalar sağladıklarını araştırmak önemli.

Atıl Bey'in de dediği gibi bu konuda kitap olarak (ve hatta YouTube'da video olarak) sayısız kaynak mevcut. Bu konuda eğitim alırken amaç sadece verilen hizmetlere odaklanmak olmamalı; pazarlama teknikleri birçok alanda benzer araçlar/metodolojiler kullandığından farklı alanlardaki yöntemleri kendi mesleğinize de uyarlayabilirsiniz.
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Verdiğimiz hizmetler konusunda pazarlama eğitimi almak gerekir mi?

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »